Fejlett vezetői asszisztens rendszerek, biztonsági megoldások, a tisztább autózás koncepciói és holisztikus kapcsolódás: a Continental úttörő termékeinek köre folyamatosan bővül, ahogy az autóipar is egyre gyorsabban mozdul el a szoftverek és mobilitási szolgáltatások felé.
Az autóiparban rejlő digitalizációs lehetőségekről alkotott elképzeléseinek demonstrálására a világ egyik vezető autó- és gumiipari gyártója számos terméket és szolgáltatást mutat be az idei Fogyasztói Elektronika Show-n (CES).
„Jelenleg az egész autóiparban forradalom zajlik és a Continental aktív szerepet játszik ennek alakításában. A rendszerintegrációk terén meglévő komoly szakértelmünknek, és a járművek kapcsolódásában szerzett sokévnyi tapasztalatunknak köszönhetően a termékeinket folyamatosan a legújabb piaci trendek által támasztott igényekhez igazítjuk. Többek között az új mobilitási megoldások építőköveit fejlesztjük ki vásárlóink számára, és aktívan részt veszünk a jövő mobilitásának kialakításában. A Las Vegas-i CES-en azokat a legújabb innovációinkat mutatjuk be, amelyek a jövőbe repítenek minket” – mondta el Helmut Matschi, a Continental Igazgatótanácsának tagja, az Interior Divízió vezetője.
Az innovatív hozzáférési rendszerek már sokkal többre képesek, mint pusztán az autóajtók kinyitása vagy a motor beindítása. A kulcs nélküli hozzáférési irányítási és indítási rendszer (PASE – Passzív Indítás és Nyitás) és a biometrika elemeinek kombinálásával még magasabb szintű biztonság és valódi személyre szabhatóság érhető el.
Ahhoz, hogy például a motort beindíthassuk már nem lesz elegendő, hogy a megfelelő kulcs az autón belül legyen. A sofőr csak akkor fogja tudni beindítani a motort, ha azonosította magát az ujjlenyomat érzékelő segítségével. Ez a kétszintű azonosítási rendszer a korábbiaknál magasabb szintű védelmet nyújt a lopás ellen. A belső térben elhelyezett kamera pedig a jármű személyre szabhatóságát helyezi egy újabb szintre. Az arcfelismerő rendszer automatikusan beállítja az adott személyre vonatkozó preferenciákat, mint az ülés- és tükörpozíciók, zene, hőmérséklet és navigáció.
A biometrika bármelyik intelligens rendszerbe beépíthető, függetlenül attól, hogy a jármű milyen hozzáférési technológiát alkalmaz (Bluetooth Low Energy vagy Low Frequency).
A Continental új felhő terminálja maximális rugalmasságot biztosít a sofőröknek. Azok az alkalmazások, amelyek korábban közvetlenül a fejegységbe voltak integrálva, most átkerültek a felhőbe mielőtt megjelennének a nagy teljesítményű böngészőben. Ennek köszönhetően a rendszer mindig naprakész, és bármikor hozzáadhatunk új funkciókat.
A felhő terminál emellett a sofőr digitális asszisztenseként is funkcionál: elemzi a sofőr szokásait a nap és a hét különböző szakaszaiban, és ez alapján automatikusan beállítja például, hogy a munkahelyre való reggeli út során a kedvenc rádióállomása szóljon. A többi alkalmazás is hasonlóképpen optimalizálható: egy másik kényelmi lehetőség, ha a sofőr például minden szerda délután a konditerembe megy, a rendszer indításakor automatikusan a konditeremhez vezető út jelenik meg a navigáción.
Még egy egyszerű rádió is érdemben optimalizálható az extra felhő szolgáltatások és mesterséges intelligencia rendszerek segítségével. A rádióadó például automatikusan átkapcsolhat, ha a sofőr kedvenc előadója szól a másik adón. A szolgáltatást a rendszernek az a képessége teszi teljessé, hogy egyéb, specializált rádióállomásokra is javaslatot tesz a sofőr hallgatási szokásai alapján.
A Continental tovább fejlesztette Intelligens Üveg technológiáját, amely egy gombnyomással lehetővé teszi szinte az összes autóablak szelektív és fokozatos besötétítését. Az Intelligens Üveg Vezérlését már a jármű elektronikai kommunikációs rendszerébe integrálták, így az üveg dinamikusan, magától alkalmazkodik a különböző közlekedési helyzetekhez. Mivel a rendszer a fényérzékelőkkel is összeköttetésben áll, így például az ablaküveg pontosan addig a pontig fog beárnyékolódni, amilyen szögben a nap azt éri.
A PASE kulcsnélküli hozzáférési és indító rendszer (Passzív Indítás és Nyitás) szintén összekapcsolódott az Intelligens Üveg Vezérléssel, ami azt jelenti, hogy az ablak sötétítési preferenciája beállítódik, amint a kulcsot birtokló sofőr megközelíti a járművet. A Continental megoldása nem korlátozott a különböző típusú fóliákra és több technológiával is kompatibilis.
A nagyfelbontású 3D Flash LIDAR (HFL) jármű-környezet szenzor lehetővé teszi az autó környezetének valósidejű 3D monitoringját, és semmilyen mechanikai alkatrészt nem tartalmaz. A technológia, amely már ismert és jól bevált a repüléstechnikában, jelentősen átfogóbb és részletesebb képet ad a jármű teljes környezetéről – nappal és éjjel egyaránt –, ezen felül kedvezőtlen időjárási körülmények között is megbízhatóan működik. A Continental a Jármű Intelligencia kategóriában a jármű környezetérzékelő radarjával a CES 2017-es Innovációs Díját is.