A nagyvárosi túlélés kézikönyve szerint hatásos eszköz az ingázás egyhangúságának megtöréséhez, ha a volán mögött együtt énekelhetünk kedvenc előadóinkkal – derül ki a Ford sajtóközleményéből.
Minden szakértő egyetért abban, hogy sok szempontból jótékony hatással van az egészségünkre, ha vezetés közben rögtönzött karaoke-előadásokat rendezünk – ám ezeket leginkább akkor élvezzük, ha egyedül autózunk, és ha az autó audiorendszere megfelelő háttérrel szolgál az énekléshez.
A vadonatúj Fiesta B&O PLAY hangrendszere a kategória legerőteljesebb hifi-berendezése. A mérnökök egy évet töltöttek azzal, hogy több mint 5000 zeneszámot hallgattak végig, így optimalizálva a prémium minőségű, 675 wattos technológiát, hogy minden tökéletesen szólaljon meg rajta, legyen szó akár Adele dalairól, akár a klasszikus zenékről, akár a Foo Fighters vagy Jay-Z slágereiről – függetlenül attól, hogy milyen hangerővel hallgatjuk őket.
“A legtöbb ember számára nagyon fontos, hogy autózás közben is élvezhesse kedvenc zenéit” – vélekedett Jan Schroll, a Ford Európa multimédiás és csatlakozási rendszerek részlegének vezetője. Hozzátette: „A vadonatúj Fiesta B&O PLAY hifije a lehető legjobb hangminőséget biztosítja vásárlóink számára, bármilyen legyen is a zenei ízlésük.”
A Spotify zenei steaming-szolgáltató által végzett kutatásból kiderült, hogy amikor egyedül autózunk, akkor többnyire egy saját, “titkos” lejátszási listát választunk, s ilyenkor feltekerjük a hangerőt, és együtt éneklünk kedvenc előadóinkkal. Gyakran olyan lejátszási listát állítunk össze, amit kizárólag az autóban használunk – ám a zene itt csak akkor érvényesül igazán jól, ha az utasteret és az audiorendszert tökéletesen megtervezték és egymáshoz hangolták.
“Minél több energiát adunk bele a hangos és gátlásoktól mentes éneklésbe, annál felszabadítóbb élményben lesz részünk” – magyarázta el Stephen Clift professzor, aki az angliai Canterbury Christ Church Egyetemen vezet kutatást az éneklés jótékony élettani hatásairól, majd így folytatta: “A tudatunk mélyéről kiáradó ‘jó érzés faktort’ akkor éljük meg igazán erőteljesen, amikor hangosan énekelünk ismerős dalokat; ilyenkor lelassul a légzésünk, növekszik az izmok aktivitása, csökken a stressz és relaxáltabbá válunk.”
A tesztek során a csapat legendás koncertfelvételeket is hallgatott, hogy a hangrendszer biztosan átadja azt az energiát és érzelmi töltést, amit egy élő előadáson tapasztal meg a közönség – sőt még saját felvételeket is készítettek, ellenőrizve, hogy a hifi tényleg lefedi-e a teljes hangtartományt.
“Nagyon szeretünk koncertfelvételekkel dolgozni, mivel ilyenkor derül ki igazán, hogy a hangrendszer mennyire képes reprodukálni a zenében rejlő érzelmeket. Ha libabőrős leszek, akkor tudom, hogy jó munkát végeztem” – mondta el Stefan Varga, a HARMAN International hangrendszer-mérnöke.